מה הן חדלות פרעון ומתי נוכל להתחיל בהליך?

חדלות פירעון היא מונח המשמש לתיאור מצב של קושי כלכלי וחוסר יכולת לפרוע חוב. זה מתרחש כאשר אדם, עסק או כל גורם אחר אינם מסוגלים לשלם את החשבונות שלו כשהם מגיעים לפירעון. חדלות פירעון היא מצב פיננסי שבו עסק או אדם פרטי אינם מסוגלים לשלם את חובותיהם.

מדובר במצב מורכב ומאתגר שעלול לגרור עמו השלכות קשות על כל הצדדים המעורבים, לרבות נושים, חייבים ועובדים. במאמר זה נסביר מהו חדלות פירעון, מהם סוגי חדלות פירעון ומתי ניתן יהיה להתחיל בתהליך.

 

מה זה חדלות פירעון?

חדלות פירעון יכולה לקרות לכל אחד, בין אם אתה בעל עסק קטן, תאגיד גדול או אדם פרטי. הסיבה השכיחה ביותר לחדלות פירעון היא מחסור בתזרים מזומנים, שיכול לקרות כאשר ההכנסות אינן מספיקות לכיסוי ההוצאות שהתחייבנו אליהן, או כאשר החובות הופכים לבלתי ניתנים לניהול.

גורמים נוספים שיכולים לתרום לחדלות פירעון כוללים מיתון כלכלי, הפסד הון עצמי ואירועים בלתי צפויים כגון אסונות טבע או סכסוכים משפטיים. במקרה של חדלות פירעון יש להשתמש בשירותיו של עורך דין חדלות פירעון.

פְּשִׁיטַת רֶגֶל

אילו סוגים יש?

ישנם שני סוגים של חדלות פירעון. דוגמא אחת לסוג של חדלות פירעון היא מקרה בו חברה אינה יכולה לשלם את חובותיה בתאריך הפירעון, גם אם יש לה נכסים משמעותיים בעלי שווי גבוה. לעומת זאת, דוגמא לסוג אחר של חדלות פירעון – כאשר התחייבויותיה של חברה עולות על נכסיה, והיא אינה יכולה לשלם את חובותיה גם אם יינתן לה יותר זמן.

 

מה התהליך כולל?

תהליך חדלות הפירעון כולל קבלת עזרה מעורך דין חדלות פירעון אשר יעריך את המצב הפיננסי ויקבע את דרך הפעולה הטובה ביותר. עורך דין חדלות פירעון עשוי להמליץ ​​על אחת מכמה אפשרויות, כולל:

  1. אדמיניסטרציה: זהו תהליך שנועד להציל את החברה על ידי ארגון מחדש של סדר הפעילות שלה וההתנהלות עם כסף.
  2. פירוק: מכירת נכסי החברה כדי להחזיר את חובותיה.
  3. פשיטת רגל: ההליך המשפטי שאנשים שאינם מסוגלים לשלם את חובותיהם צריכים לעבור.

הליך חדלות הפירעון יכול להתבצע על ידי החברה או האדם עצמו, או על ידי נושה. הנסיבות שבהן ניתן להתחיל בהליך חדלות הפירעון משתנות בהתאם לתחום השיפוט. ברוב המקרים, חברה או יחיד יכולים להתחיל בתהליך חדלות פירעון כל עוד הם עומדים בקריטריונים הבאים:

  • הם אינם מסוגלים לשלם את חובותיהם כאשר הם מגיעים לפירעון.
  • הסיכוי יהפוך סביר יותר שיוכלו לשלם את חובותיהם אם ייכנסו להליך חדלות פירעון.
  • הליך חדלות הפירעון הוא לטובת כל המעורבים.

 

לסיכום, חדלות פירעון היא מצב פיננסי מאתגר ומורכב שיכול להיות בעל השלכות קשות על כל מי שמעורב בכך. אם אתה או העסק שלך מתמודדים עם חובות, חיוני לפנות לייעוץ מקצועי מעורך דין ולבחון את כל האפשרויות הזמינות לכם.

פְּשִׁיטַת רֶגֶל

מאמרים באותו נושא