תאונת דרכים עם נפגעים מהי הדרך הנכונה לפעול

תאונות דרכים הן מקור גדול לחרדה, במיוחד כאשר מדובר בתאונות דרכים עם נפגעים.

במידה ונקלעתם לתאונת דרכים, עליכם לזכור שגם הנהג הזהיר ביותר עשוי להיות מעורב בכך.

ניתן לתבוע ולקבל פיצויים בגין הרכוש שניזוק בתאונה. לא פעם המעורבים בתאונה לא מדווחים עליה, או לא הולכים לקבל טיפול רפואי מיד בתום האירוע. הבעיה שנוצרת בשל כך היא קושי בהוכחת הקשר הסיבתי בין הנזקים שנגרמו לתאונה.

 

מה לעשות לאחר מעורבות בתאונת דרכים

למרבה הצער, נקלעתם לתאונת דרכים. איך ממשיכים מכאן?

  • צלמו את זירת התאונה – חשוב לכלול בתיעוד את מקום התאונה, מנח כלי הרכב, מיקום השברים, ומוקדי הנזק העיקריים. ספרו בוידאו איך התרחשה התאונה, ואל תשכחו לגבות ולשמור את כל החומר המצולם.
  • שמרו את פרטי הנהג המעורב בתאונה – הכוללים את שמו, מספר תעודת הזהות, הכתובת, מספר הטלפון, מספר הרישוי, סוג הרכב, חברת הביטוח שביטחה אותו ואיזה סוג ביטוח יש לו, ומספר הפוליסה.
  • אספו פרטים של עדים לתאונה – וקחו מהם פרטים אישיים, הכוללים את שמם הפרטי, מספר תעודת הזהות או רישיון הנהיגה, ומספר הטלפון. העדים יוכלו להעיד לטובתכם במידה ותדרשו לכך.
  • בדקו אם היו מצלמות במקום – מצלמות מסוגים שונים המוצבות בסמוך למקום התאונה עשויות לתעד אותה בוידאו, ולראייה זו יש ערך משפטי רב.
  • הזעיקו עזרה – אם ישנם נפגעים בגוף, יש לדווח על כך מיד למוקד המשטרתי ולהזעיק אמבולנס. עליכם למסור לגורמי החירום מידע מדויק אודות מיקום התאונה ומצב הנפגעים.
  • הזיזו את הרכב – במידה והנזק הוא ברכוש בלבד, יש לצלם את מנח הרכבים לאחר התאונה ורק לאחר מכן להזיזם לצד הדרך. בתאונה עם נפגעים יש להזיז את הרכבים רק באישור המשטרה.

מה לא לעשות לאחר מעורבות בתאונת דרכים

מלבד הדברים שחשוב לעשות, יש גם דברים שמומלץ מאוד לא לעשות.

  • אל תזיזו את הרכב בעצמכם אם אתם לא יכולים – אם נפצעתם או שהרכב נמצא במצב שבו לא ניתן להסיעו למוסך, התקשרו לשירותי גרר. בדרך כלל הם כלולים בפוליסה.
  • אל תודו באחריות ובאשמה – ואל תחתמו על שום מסמך. מי שיקבע את האחריות לתאונה יהיו נציגי הביטוח, המשטרה, ובית המשפט.
  • אל תשכחו לתעד – אם נהג הרכב הפוגע לקח אחריות, אל תשכחו לתעד זאת במכתב הודאה מפורט, והחתימו אותו על מכתב זה.
  • אל תשכחו לדווח לגורמים הרפואיים – באם נגרם נזק גופני, יש לדווח לגורם הרפואי הרלוונטי. אל תשכחו לאסוף את כל האישורים המעידים על ההוצאות הרפואיות.

 

ולסיכום

תאונות דרכים הם מאורע מצער העלול להציף רגשית. עם זאת, נסו להניח את הרגשות בצד ולפעול בצורה שקולה.

עורך דין תאונות דרכים הנו גורם מוסמך לסיוע משפטי במקרים מסוג זה, לכן יהיה זה צד חכם ומתבקש לפנות אליו לקבלת עזרה.

פטיש
פטיש

והכי חשוב – סעו בזהירות!

 

 

מאמרים באותו נושא
תביעת דיבה בגלל פוסט בטוויטר

טוויטר (כיום X), פייסבוק ואינסטגרם הן רשתות חברתיות פופולאריות, שבהן אנשים מרשים לעצמם להתבטא בחופשיות. אבל מה קורה אם זה עובר את הגבול ואיך מגישים

קרא עוד »