אזרחות אירופית – מדריך

אירופית ראשית

בשנים האחרונות ולאור המצב הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראלים אזרחים ישראלים רבים מעוניינים להתחיל בתהליך של אזרחות אירופית. אז כיצד התהליך מתבצע? כל הפרטים במדריך הבא

 

אזרחות אירופית

מדינת ישראל היא מדינה מקופת אויבים, אשר חוסר יציבותה הביטחוני והמשכורות הנמוכות במדינה גרמו לאנשים רבים לחפש חלופות מגורים טובות יותר להם ולבני משפחתם, כאשר ההעדפה של רבים היא יבשת אירופה. מדינות רבות כיום באירופה כמו פולין, ספרד ובולגריה מאפשרות להוציא אזרחות במדינה, ובשנה האחרונה נכנסה גם פורטוגל והיא מאפשרת לקבל בתהליך פשוט יחסית דרכון אירופי, אשר נחשב לאחד מהדרכונים המבוקשים ביותר בעולם. הדרכון האירופי הוא למעשה נלווה לקבלת אזרחות אירופית, והיא ניתנת לכל מי שמקבל אישור לאחר שהגיש בקשה לאחת ממדינות האיחוד האירופי. מדובר בתהליך לא פשוט, אשר דורש התערבות של אנשי מקצוע שיכולים לעזור למבקש אזרחות לצלוח את התהליך הזה בצורה פשוטה, מהירה אשר בסופה הוא יחזיק בתעודת אזרחות אירופאית נחשקת.

 

מי זכאי לקבלת אזרחות אירופאית?

תושבי ישראל שנולדו במערב אירופה או שהוריהם נולדו בה, זכאים לאזרחות אירופאית, הנחשבת לאחד הדרכונים המבוקשים ביותר בעולם. בהקשר של הדרכון הפורטוגלי הנחשב מאוד, הקריטריון החשוב ביותר הוא הוכחת קשר בין מבקש הדרכון לבין מגורשי ספרד ופורטוגל. מאחר וישנו קושי רב בהוכחת הקשר דרך מסמכי זהות שונים, הן מפאת הזמן הרב שעבר (כ-500 שנים מאז הגירוש) והן בבעייתיות שבמציאת מסמכי הזהות בארכיונים השונים של ממשלת פורטוגל ומנהל האוכלוסין, ניתנה לקהילות בפורטוגל הסמכות להחליט מי ייחשב כ"צאצא" מגורשי פורטוגל וכתוצאה מכך ההחלטה מי זכאי לקבל אזרחות פורטוגלית. בנוסף, על המבקש להיות יהודי מעל גיל 18 וללא עבר פלילי. ילדים מתחת לגיל 18 להורה אשר קיבל אזרחות, יוכלו לקבל גם הם אזרחות פורטוגזית על בסיס חוקים אזרחיים של ממשלת פורטוגל, אך לא מדובר בהליך אוטומטי אלא בהליך אשר לוקח זמן ודורש התערבות של חברה אשר מתמחה בתחום.

אירופית

מה מאפשר הדרכון האירופאי?

באחזקה של דרכון אירופאי ניתן למעשה להסיר את החסם המשמעותי ביותר עבור ישראלים רבים, אשר אינם יכולים להיכנס למדינות מסוימות בגלל שהם מחזיקים בדרכון ישראלי ולא אירופאי. בנוסף, מדינות רבות באירופה מאפשרות למי שמחזיק בדרכון אירופאי ללמוד באוניברסיטאות הטובות בעולם בחינם או במחיר מסובסד, וישנן מדינות באירופה שאף משלמות לסטודנטים דמי מחייה. יתרה מכך, אפשרויות התנועה, המגורים והבילויים וכן מקומות התעסוקה הרבים באירופה מאפשרת לישראלים רבים אופציות תעסוקה ובילויים שונות לחלוטין מאשר במדינת ישראל. דרכון אירופי הוא חשוב גם לאזרחים המתגוררים בישראל ושאינם חושבים לעזוב אותה, אלא מעוניינים להיכנס למדינות אירופה ולמדינות נוספות בעולם בצורה החלקה והמהירה ביותר. באמצעות דרכון אירופאי, ניתן להיכנס למעל 180 מדינות ברחבי העולם ללא אשרה מיוחדת, כולל ארה"ב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *