איך להתמודד עם רטיבות בתקרה הנגרמת מהשכן

רבים מאתנו גילו ביום בהיר אחד אודות קיומם של כתמי רטיבות ש"קישטו" את תקרות הבית. יודעי דבר הבינו מיד שמדובר בנזילה שנובעת מהדירה שלמעלה, בעוד אחרים יצאו לחקור את הנושא ברחבי הרשת, כדי לקבל תשובות. המדריך הנוכחי פונה לשני סוגים האנשים שמתמודדים עם בעיה זו. בשורות הבאות נציג את הדרך המומלצת להתמודדות עם המצב המורכב. הישארו כאן ותצאו עם הכלים שיובילו להתמודדות מיטבית.

 

הקדמה – מה גורם לרטיבות בתקרה?

צינור מים שהתפוצץ מתחת לריצוף של הדירה מלמעלה ואיטום לקוי של המרצפות הם רק חלק משורה ארוכה של תרחישים שעשויים להוביל למים כלואים. כלומר, שלולית מים שנותרת בין התקרה שלכם למרצפות של השכן. אי טיפול מהיר בתקלה זו עשוי להוביל לרטיבות בתקרה שלכם, היות ויש הצטברות של לחות באזור.

 

שלב ראשון: זיהוי סימני הרטיבות

ההתמודדות הטובה ביותר עם רטיבות בתקרה מהשכן מתחילה בזיהוי של סימני רטיבות. הכוונה למשל לריח של עובש או טחב שנותר בבית גם לאחר שפתחתם חלונות וביצעתם אוורור במקום. קילופי צבע, הופעתם של כתמים רטובים וטפטוף עשויים להעיד על לחות שמצריכה טיפול דחוף.

 

שלב שני: בצעו פעולות מנע

גיליתם שאחד או יותר מהסימנים שלעיל הופיעו בתקרה של הבית? אם כך, כדאי שתבצעו את רצף הפעולות הבאות:

  1. הניחו דלי או סמרטוט יבש מתחת לטפטוף: חשוב לעשות זאת כדי למנוע החלקה
  2. הרחיקו רהיטים או חפצים יקרים אחרים, כדי לשמור עליהם יבשים
  3. תתעדו: התמונות שתצלמו בשלב זה יכולות לשמש אתכם בהמשך, להגשת תביעה לחברת הביטוח. כדאי לצלם תמונות וסרטונים שישמשו כראיות
  4. תיידעו את השכנים: זה הזמן לפנות לוועד הבית של הבניין ולדיירים מהקומה שלמעלה. תיידעו אותם אודות המצב ותצאו מנקודת הנחה שהם עשויים להיות מופתעים

 

שלב שלישי: תאספו פרטים על בעלי מקצוע מומלצים

הגיע הזמן לקרוא ביקורות שנכתבו לאחרונה על מאתרי נזילות ועורכי דין. שכן, אלה בעלי המקצוע שילוו אתכם מעתה ואילך. נמליץ להשתמש באחת או יותר מהפלטפורמות הבאות שישמשו אתכם לבחירה טובה:

  • פורומים
  • קבוצות פייסבוק
  • לשונית הביקורות של גוגל

 

שלב רביעי: איתור הנזילה ותיקונה

הגעתם לשלב האחרון שיאפשר לכם לחזור לשגרה המבורכת. בעל המקצוע שהגיע לביתכם, צפוי להשתמש בכלים מתקדמים מבחינה טכנולוגית שיאפשרו לו לזהות את מקור התקלה. מדובר למשל במצלמה תרמית, חיישן גז ועוד. חשוב לציין שהאחריות על תיקון הנזילה מוטלת על השכן בלבד. שכן, זו נובעת מהדירה שלו. תרחיש שכזה מצריך הסתייעות מצד עורך דין שיגיש יחד אתכם תביעה שתאפשר לקבל פיצויים בגין הנזקים שאירעו בביתכם.

 

לסיום

זיהוי סימני הרטיבות, ביצוע פעולות מנע ואיסוף פרטים על בעלי מקצוע הן 3 הפעולות שיאפשרו לכם להתמודד עם רטיבות בתקרה שנגרמה בעקבות תקלה אצל השכן. תיישמו אותם עוד היום ותוכלו לטפל בתקלה בהקדם.

תקרה פגומה כתוצאה מרטיבות

מאמרים באותו נושא