הדוח השנתי

מי מגיש ומתי?

את הדו"ח השנתי מחוייב כל בעל עסק בישראל (פטור, מורשה וחברה) להגיש כל שנה לרשויות המיסים. הדו"ח השנתי הוא עקב האכילס של כל בעל עסק באשר הוא בארץ ללא שום צל של ספק או עוררין – עקב מורכבותו, הסתעפויותיו, המונחים המקצועיים המבולבלים ששוחים בו והסיכון הגדול לבצע בו שגיאה שעשויה לעלות כסף רב בהמשך, ולהכניס את בעל העסק מתחת לכוונת של רשויות המס בישראל. אין לנסות ולהגיש דו"ח שנתי ללא עזרה של איש מקצוע מומחה – רואה חשבון או יועץ מס, מפאת הסיבות שצוינו לעיל. עוסק פטור יכול לנסות ולהגיש דו"ח בעצמו אם קיבל הכוונה והוא מבין עניין, אך עבור עוסק מורשה וחברות בע"מ אנחנו ממליצים בכל תוקף ובכל לשון של בקשה שלא לעשות זאת ללא המינימום של ליווי (אם לא ביצוע מלא) של רואה חשבון או יועץ מס מקצועי. המשפט "על טעויות משלמים" מקבל במקרה הזה משנה תוקף של ממש.

 

מה בדו"ח השנתי?

הדו"ח השנתי הוא למעשה שאלון ענק ומפורט בנוגע להכנסות בעל העסק, הוצאות בעל העסק, רווחיו של בעל העסק, והכרות המאפיינים בחייו של בעל העסק (כמו מצבו הזוגי, כמות הילדים וכדומה) שעשויים להשפיע עליו ועל הכנסותיו בעסק. הדו"ח יורד עד לפרטים הכי קטנים ושואל לגבי כל פרט ופרט קטן שעשוי להשפיע על חישוב מס ההכנסה, מס הערך המוסף ועלויות הביטוח הלאומי של העסק.

 

הזמנת אמן חושים לבר מצווה

אם חשבתם להזמין אמן חושים לבר המצווה של ילדכם – יש לי אחלה של אמן חושים להמליץ לכם! זה האתר שלו.

 

מתי ממלאים את הדו"ח השנתי?

את הדו"ח השנתי יש אפשרות להגיש גם זמן רב אחרי שהשנה נגמרה, ואף מקובל לעשות כך. יועצי מס רבים ורואי חשבון רבים מנצלים עובדה זו כדי לדחות את מועד הכנת הדו"ח והגשתו עבור לקוחותיהם. אצלנו מכינים את הדו"ח לא יאוחר מחודש אפריל – כ4 חודשים אחרי שהשנה נגמרה, וסוגרים עוד לפני סוף השנה העוקבת את כל העניין – כולל חתימת בעל העסק, הגשת הדו"ח ואישור קבלתו מהרשויות – עוד לקראת סיום השנה העוקבת לשנה שבה מדובר בדו"ח. עובדה זו, מאפשרת לנו להמנע מטעויות והזדרזות בהגשת דו"ח כל כך קריטי, חשוב ורציני, ולמלא אותו בצורה מפוקחת, מפוכחת ואחראית. פעמים אינספור הצלחנו לאתר טעויות שנעשו על ידי רשויות המיסים למיניהן במהלך השנה שעלו וצפו באמצעות מילוי מבוקר ואחראי של הדו"ח, וחסכנו ללקוחותינו כספים רבים (בחלק מהמקרים אפילו – את שכר הטרחה שלנו עבור שנה שלמה ואף יותר – כך שהלקוח קיבל בחזרה במתנה מהמדינה את התשלום שגבינו ממנו עבור ראיית חשבון).

אנו מציעים שירותי מילוי הדו"ח השנתי בלבד עבור עוסקים פטורים ועוסקים קטנים שאינם מלקוחות המשרד הקבועים, אך לא נותנים שירותים דומים לעוסקים מורשים ועסקים גדולים אחרים בעקבות המורכבות שבעניין. אנו ממליצים לכם בחום לקחת שירות שנתי על בסיס חודשי בכל מקרה, שכן במקרה זה העלות יורדת משמעותית מעלות ראיית חשבון ללא הדו"ח + התשלום עבור ביצוע הדו"ח השנתי בלבד. אל תקלו ראש בחשיבות הראש – קחו בעלי מקצוע מומחים שינהלו את כל התהליך הזה עבורכם – הזמן שתחסכו והכסף שאתם עשויים לגלות שאפשר לחסוך – שווה לכם הכל.